Blog > Komentarze do wpisu

Żelazna dama

 

        Pisałam już kilka dni wcześniej, że będę na blogu zamieszczać również filmy które moim zdaniem warte są obejrzenia, będą to filmy mające już kilka lat, takie które jeszcze pachną nowością, i zupełni weterani ze złotej ery Hollywood. Jednym słowem będą to wszystkie filmy które zrobiły na mnie wrażenie.

      Oscar nie jest dla mnie wyrocznią fantastyczności filmowej,  jednak liczę się z nominowanymi kandydatami bo chcąc nie chcąc jest to znacząca nagroda.

       Zacznę może od filmu „Żelazna dama” Film opowiada o dojściu do władzy oraz rządy Margaret Thatcher legendarnej premier Wielkiej Brytanii. Jest to obraz pokazujący w większym stopniu życie polityczne Lady Thatcher ale również wielką miłość do męża. Na mnie dość duże wrażenie wywarła jej osobista walka z przebiciem się do głosu w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Zresztą sama mówi w filmie podczas podejmowania decyzji w wojnie o Falklandy, że „walczy codziennie”. Film świetny, bo i osobowość genialna, a rola Meryl Streep oby oscarowa. Poniżej dołączam link do zwiastuna filmu, oraz drugi z posiedzenia parlamentu pokazujący „dzień z życia” premier Thatcher.

 

niedziela, 12 lutego 2012, sylviaa777

Polecane wpisy