Blog > Komentarze do wpisu

Niezwykły świat - Europa

 

          

            Jak już wiadomo jestem wielką fanką seriali wszelakich, kręconych dla stacji TV BBC. Tym razem zachęcam do obejrzenia 4 odcinkowego serialu przyrodniczego z serii „Niezwykły świat – Europa” opowiadającego o geograficznym (i nie tylko) kształtowaniu się niesamowitego kontynentu na którym żyjemy. 

          Nadchodzi czas letnich wyjazdów więc często będziemy stykać się z przyrodą. Pływając w Bałtyku, podziwiając krajobraz ze szczytów Tatr, zwiedzając Berlin czy Paryż warto wiedzieć co było w danym miejscu przed milionami lat. Czy wiecie, że Paryż w odległej przeszłości przykrywało morze?  Berlin ogromne połacie lasów, a Londyn był wielką pustynią po której przechadzały się dinozaury?  Niestety wszystko się zmieniło z nastaniem epoki lodowcowej nie jednej bynajmniej lecz kilku. Gdzie do dzisiaj możemy obserwować zmiany poczynione przez lodowce? Jak tworzyły się morza, góry, czy doliny? Jak przez 250 lat wyrównywała się liczebność populacji kontynentu po największej zarazie w historii – dżumie. A także jaki wpływ na Europę miała rewolucja przemysłowa zapoczątkowana w Anglii.

           Wyjeżdżając poza granice Europy pamiętajmy, że żaden inny kontynent nie ma takiego bogactwa najróżniejszych krajobrazów, ani takiej ilości zwierząt żyjących na tak niewielkiej przestrzeni.

Z serii polecam również:

Niezwykły świat - Andaluzja, Afryka, Chiny, Ameryka Płd., Karaiby.

 

środa, 16 maja 2012, sylviaa777
Tagi: serial film

Polecane wpisy