Blog > Komentarze do wpisu

Witamy u Rileyów

 

           

            Na dzisiejsze popołudnie wybrałam film z 2010 r. Pt. „Witamy u Riley'ów” właściwie bardziej niż dla fabuły skusiłam się na niego z racji występujących aktorów bo przynajmniej James Gandolfini z pamiętnej „Rodziny Soprano” wiele obiecywał, natomiast  kreacja panny „skwaszona mina” Kristen Stewart miała być jeszcze jednym potwierdzeniem mizernego talentu. Mimo, że w pierwszym przypadku finał okazał się potwierdzeniem wcześniejszych przypuszczeń to trzeba przyznać, że Stewart nie była taka całkiem beznadziejna, co więcej, była zaskakująco dobra. Ale do rzeczy…

            Doug i Lois Rileyowie to małżeństwo z 30-letnim stażem, kochające się, jednak nie pozbawione zawirowań powodem których jest ciągła żałoba po tragicznej śmierci 15 letniej córki. Mimo upływu czasu Rileyowie wciąż są zagubieni emocjonalnie. On ma kochankę która w pierwszych kadrach filmu umiera co powoduje jego jeszcze większą rozpacz, żona od lat nie wychodzi z domu co pozwala stwierdzić, że cierpi na depresję. Unikają rozmów, i ciągle się od siebie oddalają. Aż wreszcie Doug wyjeżdża w sprawach służbowych do Nowego Orleanu gdzie w klubie nocnym, właściwie przypadkowo, poznaje prostytutkę Mallory (Stewart), postanawia zamieszkać w obskurnym domu dziewczyny, i złożyć jej propozycje nie do odrzucenia. Jednak nie chodzi mu o kontakty seksualne z Mallory, niespodziewanie czuje się przy niej ojcem. Chce jej pomóc, jej i sobie. Czy mu się to uda? Co zrobi żona którą o tym poinformuje?

            Film wart obejrzenia, jest w nim smutek, nadzieja, ludzkie prawdziwe emocje, ma niespieszne tempo, jest melancholijny dlatego może nie każdemu się spodoba, ale jeśli lubicie filmy traktujące o życiu, o jego przeciwnościach, i zakrętach, w którym jest miejsce na śmierć, zdradę czy poniżenie to będzie to film dla was. Co zrobić w  przypadku takich tragedii? Umrzeć za życia czy walczyć dalej?  Każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Zapraszam.

środa, 23 maja 2012, sylviaa777
Tagi: rodzina film

Polecane wpisy