Blog > Komentarze do wpisu

Kobieta na skraju dojrzałości

             Za wszelką cenę chcemy być młodzi, nie godzimy się na dorosłość i starzenie, jednak nie mamy zbyt wiele do powiedzenia, tylko w obecnych czasach nie zawsze to przejście jest naturalne, niekiedy potrzeba łez, i wielu życiowych dramatów by to zrozumieć, oraz przyjaciół by zaakceptować.

            Tak właśnie stało się z Sylvią (Charlize Theron) 37 letnią pisarką książek dla młodzieży, która po rozwodzie postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka by odzyskać dawną miłość. Mężczyzna którego pragnie na powrót zdobyć jest już szczęśliwie żonaty, i właśnie urodziła mu się córeczka. Ułożyła już plan na dalsze wspólne życie, i nie przyjmuje do wiadomości, że ukochany może zupełnie jej planów nie podzielać, kocha żonę, i dobrze mu jest w tym momencie życia w którym jest, nie chce niczego zmieniać. Sylvia żyje przeszłością, latami szkoły średniej kiedy to była najpiękniejszą dziewczyna w szkole, mimo swoich 37 lat nie chce dostrzec małej zmiany która w niej zaszła…dorosłości.

            Cierpi również z powodu depresji, a co za tym idzie nie potrafi być szczęśliwa, myśli, że jest w tym wypadku fenomenem bo wszystkim wokół tak łatwo to przychodzi. Nie potrafi zrozumieć, że wszyscy w tym małym miasteczku chętnie by się z nią zamienili, bo nie dość, że jest piękna to jeszcze mieszka w wielkim mieście (Minneapolis) gdzie odniosła sukces.

            Powrót do miasteczka staje się dla niej pewnego rodzaju terapią. Spotkanie z dawnym szkolnym kolegą z którym niespodziewanie połączy ją zaskakująca więź oraz kilka słów zamienionych z jego siostrą sprawi, że wyjeżdżać będzie jako zupełnie inna osoba.

piątek, 22 czerwca 2012, sylviaa777
Tagi: film kobieta

Polecane wpisy