Blog > Komentarze do wpisu

The Borgias

              Nie wiem dlaczego dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że jest jeszcze kilka seriali które choć nie najnowsze warte są polecenia. Jednym z nich jest „The Borgias”, dla znających historię nie trzeba mówić już nic więcej bo tytuł dokładnie zdradza fabułę. Jednak ci którzy nie bardzo się orientują powiem, że Borgia to nazwisko potężnego, hiszpańsko-włoskiego rodu, którego głową był Rodrigeza Borgia który za sprawą wszelkich możliwych intryg zasiadł na tronie Piotrowym jako papież Aleksander VI. Akcja serialu dzieje się w czasach jego panowania czyli pod koniec XV wieku. Rodrigo ma starzejącą się choć nadal piękną kochankę, matkę czworga  swoich  dzieci Juana, Cezara, Lukrecji i Jofre.  W rolę Rodrigeza Borgi wciela się znakomity Jeremy Irons który genialnie oddaje postać papieża, zresztą wszyscy aktorzy wydają się trafnie dobrani.

             Serial ma świetną muzykę, genialny scenariusz, i mimo, że mało w nim plenerów (przypomina mi „Tudorów”) to akcja w zasadzie nie zwalnia. Ciągłe intrygi wciągają nas w mroczny świat, pokazują, że ówczesne papiestwo było w zasadzie zawodem, a posiadanie rodziny czy jawnych kochanek nie uniemożliwiało kardynałowi zostanie papieżem. Serial świetnie pokazuje jak przekupny był ówczesny Watykan, że bogactwo, namiętność czy morderstwa były chlebem powszednim, a religia, i wiara odchodziły na daleki drugi plan.  

            Seks, władza, niepohamowana ambicja, fantastyczny włoski temperament, to wszystko sprawia, że serial budzi emocje. Serdecznie polecam.

sobota, 16 czerwca 2012, sylviaa777

Polecane wpisy