Blog > Komentarze do wpisu

romans stulecia: Elizabeth Taylor i Richard Burton

 

          

         Kiedy umarła w marcu 2011 r. nie mogłam powstrzymać łez. Była w moim wyobrażeniu najlepszą, i najpiękniejszą aktorką swojej epoki. Podobno kiedy się urodziła nie otwierała oczu przez kilka dni ale kiedy już to zrobiła do końca życia miały lśnić niezwykłym szmaragdowym kolorem. Elizabeth Taylor to nie tylko wspaniałe filmy w których za wspaniałe role dostała wiele nominacji i dwa oscary, to także wielkie współczujące serce oraz najwspanialsze klejnoty świata, ale przede wszystkim wielka miłość do Richarda Burtona która kształtowała całe jej życie. Więc kiedy dowiedziałam się, że w pół roku po jej śmierci wydana zostanie książka opowiadająca o tej niezwykłej parze, wiedziałam że nie mogę jej przeoczyć.

            Pierwszy raz spotkali się przypadkiem w willi jednego ze wspólnych jak się okazało znajomych. Ona siedziała przy basenie, i czytała książkę Richard choć był w towarzystwie żony od pierwszego spojrzenia zachwycił się piękną brunetką. Kolejne spotkanie miało już miejsce na planie filmu „Kleopatra” gdzie jak wie cały świat rozpoczęła się ich wielka miłość. Jednak ta pierwsza faza fascynacji nie była prosta, i Liz i Richard byli wówczas w związkach małżeńskich, i oboje mieli małe dzieci. Jednak okazało się, że nic nie jest w stanie stanąć im na drodze do szczęścia.

            Zrobili wspólnie 11 filmów. Taylor dwukrotnie otrzymała Oscara, Burton, mimo sześciokrotnej nominacji, nigdy nie otrzymał złotej statuetki. Pił. Ona była awanturnicą. Pławili się w bogactwie mieszkając w najlepszych hotelach, willach, pijąc szampana i drinki na śniadanie, obiad i kolację.

             Elizabeth Taylor i Richard Burton to dwie indywidualności, Książka fantastycznie pokazuje jak oboje w tej walce przeciwieństw stawali się żywym ucieleśnieniem jedności.  

             Prawa do filmowej adaptacji książki wykupiło studio Paramount Pictures, a w rolę kochanków wcielić się mają Natalie Portman i Gerard Butler, reżyserią zająć się ma Martin Scorsese.

wtorek, 07 sierpnia 2012, sylviaa777

Polecane wpisy