Blog > Komentarze do wpisu

Szczęściarz

 

          

               Wczoraj wieczorem jakoś tak zrobiło się naprawdę jesiennie, pewnie to za sprawą deszczu który padał przez cały dzień. Zapadłam się w miękkość kanapy z postanowieniem obejrzenia „czegoś romantycznego” co by pomimo szarości dnia wsączyło mały promyczek w duszę. Przekopałam internet, i znalazłam melodramat z tego roku pt: „Szczęściarz”. Jest to ekranizacja kolejnej powieści Nicholas’a Sparks’a, autora „ Pamiętnika”, „Listu w butelce” czy „Nocy w Rodanthe”.

            Tytułowym Szczęściarzem jest sierżant Logan Thibault (Efron) żołnierz piechoty morskiej, który powraca do domu po trzeciej misji w Iraku. Wierzy, że jego życie zostało cudownie ocalone kiedy to podczas bombardowania znajduje zniszczone, i przysypane piachem zdjęcie dziewczyny której nie zna. Dowiaduje się że ma na imię Beth, i poznaje jej adres, jak można się domyślić  po niedługim czasie  zjawia się w jej domu. Dziewczyna prowadzi schronisko dla zwierząt, w którym Logan zaczyna pomagać. Mimo początkowych nieufności po niedługim czasie nawiązuje się między nimi romans.

            Film aż chciałoby się powiedzieć, typowo „amerykańsko” przesłodzony. Mamy tu wszystko żeby tylko niewinna kobieca dusza łkała, i marzyła o takiej miłości. Ona zwiewna blondynka, On silny, wysportowany żołnierz (Zac Efron pręży się tu jak może), przemierzający pieszo pół ameryki by odnaleźć nieznajomą ukochaną, mamy pocałunki, ochlapywanie wodą z jeziora, sex i w ciuchach pod prysznicem i w białej pościeli za delikatną moskitierą. No po prostu cud - miód.

            Cudem wytrwałam do końca, jednak polecić go nie mogę. Jest kręcony całkowicie „pod uczucia” mamy się wzruszać patrząc na pieski, współczuć rodzinie żołnierza poległego w Iraku, i trzymać kciuki za pomyślność romansu bo ta pomyślność wcale nie jest taka oczywista. Ja wiem, że takie filmy też mają swoich odbiorców, i niech mają jeśli ktoś się przy nich odpręża to nie ma sprawy. Natomiast ja jestem realistką, i do mnie takie filmy nie przemawiają.

piątek, 14 września 2012, sylviaa777
Tagi: film miłość

Polecane wpisy