Blog > Komentarze do wpisu

poznasz przystojnego bruneta

 

            

 Film Woody Allena „Poznasz przystojnego bruneta” to kolejna po Barcelonie, i Nowym Yorku, a przed Paryżem, i Rzymem historia z miastem w tytule. Nie wiem dlaczego jakoś umknęła mi ta pozycja choć powstała w 2010 roku, teraz nadrobiłam straty, i bardzo się cieszę, bo pomimo nienajlepszych recenzji krytyków, mnie film bardzo się podobał.

             To pełna ciepła, i humoru opowieść o pozornie chłodnych Londyńczykach, których życie wywraca się do góry nogami. Mamy pewne starsze małżeństwo które po latach miłości, i dramatów związanych ze śmiercią syna, rozpada się. Alfie (Anthony Hopkins) porzuca swoją przesympatyczną żonę Helenę, przekonany o swojej długowieczności, którą ma zapisaną w genach pragnie „zaszaleć” z młodą dziewczyną. Żona natomiast głęboko zraniona postępowaniem męża zaczyna spotykać się  z pewną wróżką, która „stara się” przepowiedzieć jej przyszłość.

            Sally to córka starszego państwa, która pokochała, i poślubiła pewnego lekarza Roy’a (Josh Brolin), który nigdy lekarzem nie był bo zarzucił dyplomy na rzecz pisania książek. Pierwsza okazała się sukcesem natomiast następne delikatnie mówiąc –rozczarowują-  Sally (Naomi Watts) pragnie mieć dziecko jednak mąż nie jest gotowy. Co pewnie znacząco wpłynęło na decyzję o rozwodzie. Roy zakochuje się w pięknej sąsiadce z okna naprzeciwko (Freida Pinto), a Emma w swoim szefie (Antonio Banderas).

            Galimatias przecudowny. Dodam jeszcze tylko, że ojciec zakochuje się w call-girl, matka ciągle popija, kłuci się z zięciem, i w końcu wróżka przepowiada jej, że pozna tytułowego przystojnego bruneta ale czy na pewno??

            Bardzo fajny film, ze scenerią pełną książek, świetną obsadą, i jak to u Allena nieprzeciętnymi dialogami:

„Pogoń za szczęściem jest moim najwiekszym nieszczęściem.."           

            Jeśli jeszcze ktoś nie miał okazji lub tak jak ja zupełnie o nim zapomniał, niech szybko nadrabia zaległości, a na pewno się nie zawiedzie.

piątek, 09 listopada 2012, sylviaa777

Polecane wpisy