Blog > Komentarze do wpisu

Baczyński

               Ten piękny, i bardzo wzruszający obraz o życiu jednego z największych polskich poetów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego całkowicie mnie oczarował. Przyznam, że po obejrzeniu byłam trochę zaskoczona poetycką formą jaką wybrał reżyser by przedstawić życie Baczyńskiego jednak dawno nie czułam się tak poruszona, a nawet wzruszona na polskim filmie. Po obejrzeniu miałam wrażenie rozmowy z poetą bo to nie reżyser ani aktor grający poetę przemawia do nas z ekranu, a sam poeta. Dawno nie było takiego filmu.

               Obecnie My jako naród zapomnieliśmy już o dramacie wojny, młode pokolenie nie pamiętają jak nieludzki los ze sobą niosła. Niewiarygodne są z punktu widzenia dnia dzisiejszego wybory życiowe, i dylematy moralne ludzi współczesnych Baczyńskiemu, a ich niewiarygodna wręcz dorosłość w tak młodym wieku obecnie zawstydza. Połączenie filmu fabularnego z dokumentalnym uważam za świetne posuniecie za strony reżysera, a wspomnienia przyjaciół, archiwalne filmy z II wojny światowej w połączeniu z ciekawą rolą Mateusza Kościukiewicza oraz wpleceniu w film wierszy poety  sprawia, że film zasługuje na duże uznanie.

              „Baczyński” to debiut reżyserski 34-letniego Kordiana Piwowarskiego syna reżysera Radosława Piwowarskiego. Muszę przyznać, że nie często debiutuje się tak udanie, i tak trudnym tematem dlatego chylę czoła, i czekam na kolejny film.

sobota, 10 sierpnia 2013, sylviaa777

Polecane wpisy