Blog > Komentarze do wpisu

Idealne matki

            Dwie najlepsze przyjaciółki „od zawsze” (Naomi Watts i Robin Wright), mieszkają blisko siebie w pięknej scenerii australijskiego wybrzeża. Obie mają synów w tym samym wieku, i właściwie obie mają podobne życie jednak z tą różnica, że jedna zostaje samotną matką gdy w wypadku samochodowym ginie jej mąż. Życie płynie, a towarzystwo w postaci przyjaciółki, i ich dorastających synów upływa na pływaniu, zabawach, i niczym nie zmąconej radości. Jednak z biegiem lat zaczynają nadciągać chmury, obie kobiety są już dojrzałe jednak nadal młode, i bardzo atrakcyjne, synowie już dorośli mężczyźni wyglądają jak greccy bogowie, zaczyna się między nimi tworzyć nić wzajemnej fascynacji, aż wreszcie pożądania nie można już odeprzeć. Zaczyna się romans, który naznaczy całe ich życie.

            Na początku myślałam sobie, że taka historia jest niemożliwa, i chyba mam rację w naszym kraju raczej do takich sytuacji nie dochodzi, ale w świecie gdzie matki nie dość, że wyglądają jak córki, to mają na tyle otwarte umysły, że potrafią się bez przeszkód z nimi porozumieć, a wręcz zaprzyjaźnić, taka sytuacja wydaje mi się wielce prawdopodobna. Czy niemoralna? Czy ja wiem? w końcu chłopcy od dziecka widywali przyjaciółkę matki, znali ją, i lubili później ta przyjaźń przybrała formę fascynacji, która kończy się uczuciem. Jednak jakby nie patrzeć to obce dla siebie osoby, a piękne kobiety które w dodatku są najlepszymi przyjaciółkami zaczęły bezwiednie stymulować erotycznie młodych mężczyzn.

            Film bardzo ciekawy, osadzony w przepięknej rajskiej scenerii, gdzie troski tego świata wydają się nie mieć wstępu, a ludzie są zawsze piękni, i młodzi. Film w znakomity sposób obrazuje mechanizmy psychologiczne w szczególności skłonności edypalne. Zadziwiająca jest ludzka psychika. Poza tym film trzyma w napięciu do końca bo choć spodziewałam się dramatu od samego początku to okazało się, że moje oczekiwania nie mają pokrycia, a film pokazuje bardzo dziwny, i przez to interesujący układ. Jeśli ktoś miałby ochotę zapoznać się z tą historią w formie książki może ją znaleźć w zbiorze opowiadań zatytułowanym "Dwie kobiety" Doris Leesing angielskiej pisarki, laureatki Literackiej Nagrody Nobla w 2007 roku.

niedziela, 08 września 2013, sylviaa777

Polecane wpisy