Blog > Komentarze do wpisu

Samsara - Tomasz Michniewicz

            „Samsara” długo czekała na przeczytanie, jakoś nie mogłam się za nią zabrać co dziwne bo jest naprawdę ładnie wydana,ma świetny trailer który można zobaczyć poniżej, a okładka dla mnie wprost rewelacyjna, jednak stała, kurzyła się i czekała. Aż kilka dni temu uświadomiłam sobie, że zbliża się pół roku zimna, i postanowiłam wyjechać w tropiki choćby palcem po mapie. Jednym słowem „Samsara” poszła w ruch.


         

            Pierwsze o czym pomyślałam przeczytawszy dosłownie kilka kartek to podobieństwo do książek Wojciecha Cejrowskiego, autor chyba chciał by jego dzieło było równie popularne, i równie dobrze się sprzedało. Nie jest to książka która objaśni dokładnie jak jechać, i czy warto (choć na końcu są „pomoce” które mogą posłużyć za kierunkowskaz jeśli ktoś miałby ochotę przejechać się śladem Michniewicza) to książka o przygodzie, którą autor przeżył wraz z trojgiem przyjaciół podróżując po Azji. Mamy tu zabawne dialogi, przygody pełne niebezpieczeństw, ale również słodkie lenistwo, czary, podziw piękna krajobrazu, niesamowite azjatyckie metropolie i ruiny dawnych królestw, poznamy dziwne z naszego punktu widzenia kultury, specyficzne obyczaje i pełną pułapek azjatycką kuchnię.


     

             Niby czyta się całkiem przyjemnie jednak nie zachwyciła mnie jak inne tego rodzaju, przygody jakoś tak chaotycznie opisane, niby od początku szukamy jakiegoś czarownika ale niestety nie znajdujemy go do końca książki, a szkoda bo ten zamysł był całkiem fajny i autor mógł się skupić na tym wątku, a tak to po chwili wpadamy już w inny pomysł który zaświtał mu w głowie. Finalnie odczucia moje są co najmniej średnie. Poza tym z książki nie dowiedziałam się niczego nowego, niczym mnie nie zachwycił po prostu opowiedział swoje przygody na tle objechanego kawałka Azji. Tak naprawdę to książka bardziej przygodowa niż podróżnicza. Ja wiem, że teraz coraz trudniej zachwycić ludzi swoimi opowieściami z podróży, każdy już gdzieś był, coś widział ma własne przeżycia jednak jeśli już ktoś wydaje książkę to niech się postara. Przeczytać można ale bez szału.
           Tomasz Michniewicz to dziennikarz, fotograf, reportażysta i zapalony backpacker. Był dziennikarzem Programu III Polskiego Radia w którym prowadził program „Trójka przekracza granice”. Od czerwca tego roku można go usłyszeć w Radiowej Jedynce

piątek, 22 listopada 2013, sylviaa777

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Alix, *.ip.netia.com.pl
2014/01/13 22:23:51
Poszukuję Samsary, chętnie kupię :-) ! Książka już niedostępna w księgarniach.
-
2014/01/14 16:28:37
Niestety nie mogę Ci pomóc. Z racji tego, że mnie nie zachwyciła rozeszła się wśród znajomych.